Polamer Inc
Bilety . com

Macierewicz: raport komisji najpóźniej na początku przyszłego roku

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że kierowana przez niego komisja smoleńska zakończy prace najpóźniej na początku przyszłego roku. Podczas wizyty w Pensylwanii Antoni Macierewicz mówił, że sprawa dramatu smoleńskiego wykracza poza interes Polski i musi zostać wyjaśniona „ze względu na pokój i bezpieczeństwo światowe”.

Były minister obrony narodowej wziął udział w VI Forum Polonijnym, które odbyło się w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej zwanym amerykańską Częstochową. Poinformował, że obecnie prowadzone są dwa postępowania dotyczące katastrofy w Smoleńsku - prokuratorskie oraz komisji pod jego przewodnictwem.

„Postępowanie, które prowadzi komisja pod moim kierunkiem zostanie zakończone w tym roku i raport będzie przedstawiony w zależności od tego, kiedy eksperci amerykańscy przekażą nam swoje wyniki badań, albo jeszcze w tym albo na początku następnego roku” - powiedział. Antoni Macierewicz wyraził przekonanie, że wyjaśnienie tragedii smoleńskiej jest jednym z głównych zadań państwa polskiego.

VI Forum Polonijne zorganizował działający w Stanach Zjednoczonych Komitet Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego. Dyskutowano także o ideologii gender i wojnie hybrydowej, z udziałem Rosji, której elementem jest kampania dezinformacji. W niedzielę uczestnicy Forum wzięli udział we mszy, oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. (IAR)