Polamer Inc
Polvision

Samolot zsunął się do wody na Florydzie [wideo]

Na Florydzie samolot wyczarterowany przez Departament Obrony USA zsunął się do rzeki podczas lądowania na lotnisku w Jacksonville. Na pokładzie maszyny znajdowały się 143 osoby, w tym 136 pasażerów. Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

Do wypadku doszło około godz.9.40 w nocy w piątek w bazie sił powietrznych marynarki wojennej w Jacksonville. Znajdujące się tam lotnisko położone jest u wybrzeża rzeki St. Jones. Samolot pasażerski Boeing 737 nie wyhamował podczas lądowania i wjechał do płytkiej wody.

Burmistrz Jacksonville poinformował, że 136 pasażerów i 7 członków załogi samolotu zostało bezpiecznie ewakuowanych. 21 osób z niegroźnymi obrażeniami przewieziono do szpitala. Ratownicy starają się odnaleźć dwa psy i kota, które znajdowały się na pokładzie. Samolot leciał z amerykańskiej bazy Guantanamo Bay na Kubie.

Maszyna została wyczarterowana przez Departament Obrony USA. Na pokładzie znajdowali się żołnierze, którzy zakończyli swoją misję i wracali do domów. Przyczyny wypadku nie są znane. Wojsko oraz Federalna Administracja Lotnicza prowadzi dochodzenie. Firma Boeing poinformowała, że wie o incydencie i zbiera informacje. O wypadku został poinformowany prezydent Donald Trump. (AP/IAR)