Polamer Inc
Polvision

Rozmowa telefoniczna prezydentów Trumpa i Putina

Prezydent Donald Trump ocenił jako bardzo dobrą telefoniczną rozmowę z Władimirem Putinem. Poinformował, że trwała ponad godzinę i dotyczyła między innymi porozumieniach nuklearnych z Rosją a także sytuacji w Wenezueli.

Donald Trump dał do zrozumienia, że uzyskał zapewnienie od Władimira Putina, iż Rosja nie będzie ingerować w sprawy Wenezueli. „Nie zamierza być zaangażowany w sprawy tego kraju, choć liczy na pozytywne rozwiązanie sytuacji w Wenezueli” - mówił.

Prezydent Trump wyraził nadzieję na pozytywny rezultat ustaleń z Władimirem Putinem w sprawie Wenezueli. Prezydent USA powiedział, że jednym z tematów rozmowy z rosyjskim przywódcą była kwestia redukcji arsenałów jądrowych i objęcia Chin porozumieniem nuklearnym.

„Rozmawialiśmy o możliwości podpisania układu trójstronnego zamiast dwustronnego. Chiny chciałyby być częścią takiego porozumienia” - podkreślił prezydent.

Donald Trump poinformował, że Władimir Putin skomentował sprawę rosyjskiego śledztwa Roberta Muellera, który nie stwierdził koordynacji działań sztabu Donalda Trumpa z Rosją.

„Śmiał się i powiedział, że góra urodziła mysz. On to wiedział ponieważ nie było żadnej zmowy” - mówił prezydent USA. Donald Trump przyznał, że w rozmowie z Putinem nie podjął tematu rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory prezydenckie o czym mówi raport prokuratora Muellera. (IAR)