Polamer Inc
Bilety . com

FAA wstrzymała loty Boeingów 737 MAX

Federalna Agencja Lotnicza (FAA) w trybie pilnym wstrzymała w środę loty wszystkich Boeingów 737 MAX. Swoją decyzję tłumaczy nowymi dowodami w śledztwie dotyczącym wypadku w Etiopii. To też reakcja na zarządzenie prezydenta. Donald Tump chwilę wcześniej zapowiedział blokadę lotów tych maszyn.

Prezydent o wstrzymaniu lotów Boeingów 737 MAX poinformował podczas spotkania z dziennikarzami w Białym Domu. Przekazał, że decyzja była konsultowana z przedstawicielami branży. "Firmy lotnicze zgodziły się na to z myślą o bezpieczeństwie Amerykanów i wszystkich ludzi, co jest naszą największą troską." - powiedział Donald Trump.

Decyzja dotyczy wszystkich maszyn, które znajdują się w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych i tych, które należą do amerykańskich przewoźników. . Samoloty, które w chwili jej ogłoszenia były w powietrzu, otrzymały polecenie kontynuowania lotu do portów docelowych, bez możliwości ponownego startu.

Firma Boeing ponownie zapewniła, że Boeingi 737 MAX, są bezpiecznymi maszynami, wyrażając zrozumienie dla działań władz. "Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zrozumieć przyczyny wypadków i wprowadzić ulepszenia, które zapewnią, że to się nie powtórzy ” - brzmi fragment komunikatu producenta.

Szef Boeinga Dennis Muilenburg, złożył kondolencje rodzinom ofiar. Pytania o bezpieczeństwo maszyn pojawiły się po ostatnim wypadku samolotu Ethiopian Airlines. Była to druga w krótkim czasie katastrofa Boeinga 737 MAX. Wątpliwości dotyczą oprogramowania, które umożliwia kontrolę stabilizacji lotu.