Polamer Inc
Bilety . com

Rekordowy radioton Fundacji Dar Serca. Zebrano 311,5 tys. dol.!

Rekordowe 311,5 tys. dol.zebrano na fundację Dar Serca podczas dorocznego radiotonu, który w czasie weekendu został przeprowadzony na antenie naszego radia. Jeden z darczyńców, który od lat wspiera radioton, ofiarował 120 tys. dol.

Dar Serca wspiera od lat leczenie polskich dzieci z rzadkimi schorzeniami w Stanach Zjednoczonych. Dla większości z nich, pobyt w amerykańskich szpitalach i ośrodkach medycznych to jedyna szansa na ratowanie zdrowia i życia. Dzięki hojności naszych słuchaczy został pobity ubiegłoroczny rekord, który wynosił 219 tys. dol.

Prezes fundacji Dorothy Malachowski za naszym pośrednictwem dziękuje wszystkim słuchaczom za okazanie wielkiego serca i wsparcie działalności fundacji. Fundacja pomogła dotychczas niemal tysiącu dzieci z Polski. Środki zabrane w tym roku pozwolą na wsparcie kolejnych kilkudziesięciu.

Częścią radiotonu są też aukcje przedmiotów ofiarowanych przez znane osoby. W tym roku licytowano między innymi naszyjnik, który Darowi Serca ofiarowała zaprzyjaźniona z fundacją Pierwsza Dama - Agata Kornhauser-Duda. Rekordową aukcją był obiad z konsulem generalnym RP Piotrem Janickim. Ten sam darczyńca, który wpłacił najwyższą kwotę na rzecz radiotonu, zaoferował za to spotkanie 20 tys. dol.

Wśród gadżetów były też podarunki pod polskich siatkarzy oraz piłkarzy - Jakuba Błaszczykowskiego i Cristiano Ronaldo. Niespodziewanym prezentem była licytacja piosenki z dedykacją od Jacka Wójcickiego. Aktor będąc na wakacjach w Chicago, usłyszał o zbiórce i spontanicznie pojawił się w studiu radiowym.

Radioton, który co roku odbywa się na antenie naszego radia, jest jedną z głównych imprez, dzięki którym zbierane są pieniądze na działalność Fundacji Dar Serca.