Polamer Inc
Bilety . com

Bruksela: w środę strajk generalny na lotnisku

W środę na lotnisku w Brukseli spodziewany jest chaos w związku ze strajkiem generalnym. Wszyscy, którzy tego dnia lecą do belgijskiej stolicy, bądź z niej wracają powinni skontaktować się ze swoimi liniami lotniczymi.

Brukselskie lotnisko szacuje, że koszty jednodniowej akcji protestacyjnej to ponad kilkanaście milionów euro. Na międzynarodowym lotnisku w Brukseli strajkować mają kontrolerzy lotów i pracownicy naziemni. Z tego powodu belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines ogłosiły, że w środę odwołają wszystkie swoje loty.

To oznacza problemy dla prawie 16 tysięcy podróżujących. Nie jest wykluczone, że także inni przewoźnicy ograniczą liczbę przylotów tego dnia do Brukseli i odlotów z belgijskiego lotniska, albo wszystkie odwołają.

Niektóre media spekulują, że międzynarodowy port lotniczy może nie obsłużyć żadnego lotu. Wszystko będzie zależało od tego ilu związkowców z kontroli lotów i obsługi naziemnej zdecyduje się przerwać pracę. Powodem strajku generalnego jest niezadowolenie trzech central związkowych z dotychczasowych negocjacji z pracodawcami w sprawie podwyżek płac. (IAR)