Polamer Inc
Bilety . com

Licytacja złotego serduszka numer 1. chicagowskiego sztabu WOŚP

Kolejny rok z rzędu licytacja złotego serduszka numer 1. chicagowskiego sztabu WOŚP na antenie naszego radia zakończyła się dużym sukcesem. Serduszko wykonane z żółtego 14-karatowego złota z diamentami  za 8 tysięcy dolarów nabył Pan Paweł. Mieszkaniec Chicago chce pozostać anonimowy. 

Była to największa suma za jaką wylicytowano  w tym roku serduszko  podczas chicagowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Serduszko zostało ufundowane przez Tadeusza Małkowskiego z Atlantis Jewelery.

27. Finał WOŚP przebiegał pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste", a celem zbiórki był zakup sprzętu medycznego dla 50 specjalistycznych szpitali dziecięcych w Polsce.

W ubiegłym roku dzięki wsparciu Polonii w Chicago sztab zebrał 180 tysięcy dolarów. Na oficjalnej stronie WOSP w Chicago  w poniedziałek rano widniała suma 151 tys. 718 dol. Nie jest to jeszcze oficjalna suma zbiórki.

 

 

Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.