Polamer Inc
Polvision

Pogrzeb George'a H. W. Busha w Teksasie (WIDEO)

W Teksasie odbędzie się w czwartek pogrzeb zmarłego w ubiegły piątek byłego prezydenta George'a H.W. Busha. Poprzedzi go nabożeństwo w Kościele Episkopalnym św. Marcina w Houston. W uroczystościach biorą udział bliscy zmarłego prezydenta oraz władze lokalne i stanowe z Teksasu.

George Bush senior przez większość życia było związany z tym stanem. Zamieszkał w nim w 1948 roku, rozpoczynając karierę w biznesie i polityce. Trumna z ciałem zmarłego prezydenta jest wystawiona na widok publiczny w Kościele Episkopalnym św. Marcina od środy wieczorem. Przetransportowano ją tam z lotniska Ellington Field, na którym wylądował prezydencki samolot Air Force One po zakończeniu uroczystości państwowych w Waszyngtonie.

Nabożeństwo pogrzebowe w Houston jest ostatnią publiczną ceremonią. Po nim kondukt żałobny przejedzie na stację kolejową, z której specjalnym pociągiem trumna zostanie przewieziona na teren Uniwersytetu w miejscowości College Station. Mieści się tam prezydencka biblioteka imienia George'a H. W. Busha. To w tym miejscu spocznie 41. prezydent Stanów Zjednoczonych, obok swojej żony Barbary i córki Robin.

Uroczystość będzie mieć charakter prywatny. Zgodnie z życzeniem zmarłego, podczas pogrzebu nad miejscem ceremonii ma przelecieć eskadra myśliwców w szyku z brakującą jedną z maszyn.