Polamer Inc
Bilety . com

Sędzia Ruth Bader Ginsburg złamała żebra

Sędzia Sądu Najwyższego USA Ruth Bader Ginsburg trafiła w czwartek do szpitala. 85-letnia Ginsburg ma złamane trzy żebra po tym jak upadała w swoim biurze w środę wieczorem. Rzeczniczka prasowa, Kathy Arberg, poinformowała w wydanym oświadczeniu, że sędzia Ginsburg w czwartek została przyjęta do szpitala Uniwersytetu George'a Washingtona na badania i obserwację. Lekarze poinformowali, że ma złamane trzy żebra po lewej stronie. Sędzia opuściła szpital w piątek przed południem.

Prezydent Donalda Trump przekazał sędzi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Wypowiadał się w piątek rano przed odlotem do Paryża.

Ruth Bader Ginsburg jest liberalnym głosem w Sądzie Najwyższym USA. Została mianowana w 1993 przez demokratycznego prezydenta Billa Clintona jako następczyni sędziego Byrona White'a. W czasie

Następne posiedzenie Sądu Najwyższego USA zaplanowane jest 26 listopada i biorąc pod uwagę przeszłość Ginsburg, można spodziewać się, że 85-latka mimo obrażeń po upadku, pojawi się w pracy. Tak było w 2012 roku, kiedy złamała dwa żebra. Do pracy powróciła szybko nawet po operacji związanej z chorobą nowotworową.