Polamer Inc
Polvision

Odznaczenia państwowe w ramach obchodów stulecia Niepodległej (POSŁUCHAJ)

Weteranom wojennym i osobom popularyzującym polską kulturę za granicą wręczono w Chicago odznaczenia państwowe. Uroczyste przyjęcie na cześć Niepodległej odbyło się w Chicagowskim Muzeum Historii w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem przyjęcia był Konsulat Generalny Rzeczypospolitej.

Konsul generalny RP Piotr Janicki zwracał uwagę na "piękną kartę Polonii, która przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości, wysyłając rekrutów do Armii Hallera".


Posłuchaj wypowiedzi Konsula Generalnego RP Piotra Janickiego

Podczas uroczystości odznaczono osoby zasłużone dla Polski i Polonii. Wśród uhonorowanych jest nasz redakcyjny kolega Krzysztof Arsenowicz, który otrzymał Złoty Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta RP za działalność artystyczną i charytatywną na rzecz Polonii.


Posłuchaj wypowiedzi Krzysztofa Arsenowicza

Zaprezentowano także wystawę na temat historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczelnia w tym roku świętuje stulecie powstania. Przyjęcie na cześć Niepodległej uświetnił recital fortepianowy utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu profesor Marii Murawskiej - prorektor bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Na zdjęciu: Krzysztof Aresenowicz