Polamer Inc
Polvision

Strzelanina w barze w Thousand Oaks w Kalifornii. Zginęło 13 osób (WIDEO)

Strzelanina w barze w Thousand Oaks w Kalifornii. Biuro szeryfa powiatu Ventura poinformowało, że nie żyje 13 osób, w tym sprawca. Co najmniej 10 osób zostało rannych. Napastnik, który otworzył ogień w Borderline Bar and Grill, to były wojskowy.

Strzelanina miała miejsce w zatłoczonym klubie muzyki country w mieście Thousand Oaks. Ubrany w czarną bluzę z kapturem sprawca najpierw postrzelił stojącego w drzwiach strażnika a następnie wszedł do środka i przez kilka minut strzelał do znajdujących się w środku młodych ludzi.

Wśród 12 ofiar śmiertelnych jest 29-letni sierżant Ron Helus z biura szeryfa, który jako pierwszy interweniował na miejscu strzelaniny. Później na miejsce wezwano policyjne oddziały specjalne SWAT. „Jesteśmy przekonani, że popełnił samobójstwo. Gdy policjanci weszli do środka był już martwy” - mówił szeryf powiatu Ventura Geoff Dean.

Sprawcą masakry był 28-letni Ian David Long, który był weteranem amerykańskiej piechoty morskiej. Nie miał on wcześniej poważniejszych konfliktów z prawem. Miał jednak problemy psychiczne. W kwietniu tego roku w jego domu interweniowali policjanci, ponieważ „zachowywał się irracjonalnie”.

Szeryf Dean tłumaczył, że na miejsce wezwano wówczas psychiatrów, ale ocenili oni, że nie było powodu, by go aresztować. Motywy sprawcy nie są na razie znane.

O tragedii został poinformowany Donald Trump. We wpisie na Twitterze odniósł się do wydarzeń w Kalifornii. "Niech Bóg błogosławi ofiary i ich rodziny" - napisał Donald Trump.

Thousand Oaks to 100-tysięczne miasto w Kalifornii w powieci Ventura, położone ok. 35 mil od Los Angeles. (ABC News/AP/IAR)