Polamer Inc
Polvision

Prezydent Trump zadowolony z wyników wyborów do Kongresu

Prezydent Donald Trump powiedział, że jest zadowolony z wyników wyborów do Kongresu. Amerykański przywódca zadeklarował gotowość współpracy z Demokratami pod warunkiem, że nie będą wszczynać przeciwko niemu dochodzeń. Tłumacząc wygraną Demokratów w wyborach do Izby Reprezentantów prezydent wskazywał na wrogie media i przewagę finansową opozycji.

Donald Trump podkreślił, że w stanach, w których prowadził kampanię, kandydaci Partii Republikańskiej wygrywali. "Myślę, że ludzie mnie lubią. Podoba im się sposób, w jaki wykonuję swoją pracę” - powiedział Donald Trump. Amerykański prezydent przyznał, że widzi pola współpracy z Demokratami.

Ostrzegł jednak, że jeśli kontrolowana przez nich Izba Reprezentantów będzie wszczynać przeciwko niemu dochodzenia, to odmówi współpracy i nastąpi paraliż decyzyjny w Waszyngtonie. "Jeśli będziemy się wzajemnie rozliczać, to pod koniec dwuletniej kadencji nic nie zostanie załatwione. Wtedy zrzucę na nich winę, bo mają większość w Izbie Reprezentantów. To dla mnie proste, odpowiedzialność spadnie na nich” - przekonywał.

We wtorek wyborach parlamentarnych Demokraci odebrali Republikanom około 35 miejsc w 435-osobowej Izbie Reprezentantów. Jednak w Senacie Republikanie powiększyli swoją przewagę, prawdopodobnie o 4 mandaty. Oznacza to, że przeprowadzenie jakichkolwiek ustaw będzie wymagało kompromisu.