Polamer Inc
Polvision

Demokrata J.B Pritzker wygrał wybory na gubernatora Illinois (WIDEO)

Demokrata J.B. Pritzker wygrał wybory na gubernatora Illinois. Jego zwycięstwo uznał, krótko po opublikowaniu pierwszych wyników głosowania wskazujących na przewagę Pritzkera, ubiegający się o reelekcję republikański gubernator Bruce Rauner. Po przeliczeniu głosów z 99,4 proc. lokali wyborczych Pritzker zdobył 54 proc., a Rauner 39 proc.

Republikanin w przemówieniu wygłoszonym ok. godz.8.00 wieczorem z hotelu Drake w centrum Chicago, przyznał że poniósł porażkę wyborczą i pogratulował demokracie zwycięstwa. Rauner jednocześnie wezwał do kontynuowania reform, które zapoczątkował. "Mieszkańcy Illinois zasługują i będą domagać się rządu, który pomoże im zrealizować ich potencjał i wspierać ich dobrobyt” - mówił. J.B. Pritzker startował w parze z Julianą Stratton, która zostanie wicegubernatorem stanu Illinois.

J.B. Pritzker, miliarder, pochodzący z rodziny, do której należy sieć hoteli Hyatt, zainwestował więcej własnych pieniędzy w kampanię wyborczą niż jakikolwiek inny samofinansujący się kandydat w historii USA. W ub. piątek jego własny wkład finansowy w kampanię osiągnął rekordową sumę 171 mln. Gubernator Rauner przeznaczył na ten cel z własnego majątku prawie 80 mln.