Polamer Inc
Bilety . com

Ślub księżniczki Eugenii (WIDEO)

Córka brytyjskiego księcia Andrzeja, księżniczka Eugenia, poślubiła biznesmena Jacka Brooksbanka. Uroczystość odbyła się w piątek w kaplicy świętego Jerzego w Windsorze. 28-letnia księżniczka jest dziewiąta w kolejności do brytyjskiego tronu.

W ceremonii ślubnej wzięła udział królowa Elżbieta II, członkowie rodziny królewskiej oraz 850 zaproszonych gości, wśród nich amerykańska aktorka Liv Tyler i modelka Naomi Campbell.

Panna młoda miała na sobie białą, plisowaną suknię z dekoltem i długim trenem, zaprojektowaną przez Brytyjczyków Petera Pilotto i Christophera De Vosa. Księżniczka współpracowała z projektantami przy tworzeniu szkiców sukni. Wśród dzieci niosących tren sukni była córka księcia Williama, Charlotta, i córka piosenkarza Robbiego Williamsa, Theodora. Pan młody ubrany był we frak.

1200 wylosowanych osób mogło oglądać transmisję z ceremonii na ekranie, ustawionym na terenie zamku windsorskiego. Mimo wietrznej pogody, tysiące osób zebrały się wokół zamku. Po ślubie młoda para przejechała powozem ulicami Windsoru. Następnie udała się na przyjęcie weselne, w którym weźmie udział królowa.(ABC News/IAR)