Polamer Inc
Polvision

Napady z bronią na kierowców na północy Chicago

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch  uprowadzeń samochodów, do których doszło w nocy z środy na czwartek zaledwie w odstępie kilku minut w dzielnicy  Lincoln Park na północy Chicago.

Dwóch uzbrojonych sprawców około godz. 12.25 w nocy napadło na dostawcę zamówień z restauracji w okolicy 800 West Dickens Avenue. Zabrali mu telefon komórkowy, 10 dol. w gotówce i uprowadzili jego samochód.

Dwanaście minut później 26-letnia kobieta została pobita w pobliżu 800 West Willow Street. Z relacji policji wynika, że siedziała w swoim Fordzie Fusion, kiedy podszedł do auta mężczyzna grożąc, że ma broń. Drugi sprawca wyciągnął kobietę z auta, którym odjechali.

Do napadu rabunkowego na inną kobietę doszło tuż przed północną w sąsiedniej dzielnicy Lakeview. 25-latka szła chodnikiem przy 600 West Barry Avenue, kiedy została sterroryzowana przez dwóch uzbrojonych mężczyzn. Zabrali jej kluczyki od Toyoty Corolli, którą odjechali.

Policja wypatrzyła auto na południu Chicago jadąc za skradzionym wcześniej Fordem Fusion.
Sprawcy rozbili Corollę w rejonie 400 East Marquette Road i zbiegli. Forda  Fusion znaleziono w pobliżu 69th Street i Anthony Avenue.

Policja uważa, że obie kradzieże były sobą powiązane. Nikogo w tej sprawie nie aresztowano.  Do co najmniej  sześciu napadów rabunkowych z bronią w ręku zakończonych uprowadzeniem samochodów na północy Chicago doszło w ostatnich dwóch tygodniach.