Polamer Inc
Bilety . com

Huragan Florence: Ofiary śmiertelne w Karolinie Północnej (WIDEO)

Dwie ofiary śmiertelne huraganu Florence , który w piątek rano uderzył w wybrzeże Karoliny Północnej. To kobieta i jej kilkumiesięczne dziecko, na których dom przewróciło się drzewo. Ojciec dziecka został ranny.  Florence uderzył w rejonie stutysięcznego miasta Wilmington w Karolinie Północnej. Przesuwa się wzdłuż wybrzeża w kierunku turystycznej miejscowości Myrtle Beach. Prędkość towarzyszącego mu wiatru wynosi 90 mil na godzinę, co oznacza, że jest huraganem pierwszej kategorii.

Żywioł spowodował pierwsze zniszczenia. Ponad 415 tysięcy mieszkańców Karoliny Północnej straciło prąd. W miejscowości New Bern doszło do powodzi. Ekipy ratownicze ewakuowały z domów około 200 osób. 60 osób ewakuowano z hotelu w Jacksonville, gdzie silny wiatr uszkodził strukturę budynku.

Meteorolodzy ostrzegają również przed znaczącymi opadami deszczu. Ponieważ huragan przesuwa się bardzo powoli deszcz będzie padał przez kilka dni. W niektórych miejscach spadnie ponad 40 cali deszczu - ostrzega synoptyk John Cangelosi. Przed nadejściem Florence władze wydały nakaz ewakuacji na obszarze zamieszkanym przez 1,7 miliona Amerykanów.

Duża część z nich pozostała jednak w domach, tym bardziej że w ostatnich dniach docierały do nich wiadomości, iż huragan słabnie. W Karolinie Południowej do schronisk zgłosiło się 4,5 tysiąca osób, w Karolinie Północnej 12 tysięcy. Linie lotnicze odwołały ponad 1,5 tysiąca lotów.