Polamer Inc
Bilety . com

Policjant z Cicero postrzelony w pobliżu autostrady nr 55

Policjant z Cicero został postrzelony w czwartek po południu w pobliżu wjazdu na autostradę nr 55 na granicy Cicero i Chicago. Napastnik jest w rękach policji. Został postrzelony.

Policjanci z Cicero próbowali ok. 5.05 po południu zatrzymać samochód do kontroli drogowej przy 3900 South Cicero Avenue. Kierowca nie zatrzymał się. Funkcjonariusze byli w stanie go zablokować przy wjeździe na autostradę nr 55 przy Cicero Avenue, wtedy sprawca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać oddając kilka strzałów w kierunku policjantów. Jeden z nich został kilka razy trafiony.

Sprawca kontynuował ucieczkę Cicero Avenue w kierunku północnym. Na miejscu pojawili się inni policjanci wtedy zaczął ponownie strzelać do funkcjonariuszy. Na pomoc policjantom ruszył świadek zdarzenia. Mężczyzna miał przy sobie broń.

"Na szczęście dla nas na ulicy znajdował się obywatel, który miał broń z pozwoleniem na noszenie jej przy sobie. On także oddał strzały w kierunku sprawcy, który został raz trafiony i zabrany do szpitala powiatowego. Nasz funkcjonariusz został postrzelony kilka razy " - relacjonował komendant policji w Cicero Jerry Chlada.

31-letni funkcjonariusz Louis Duarte przeszedł w nocy operację. Jego stan, który początkowy był określany jako ciężki, poprawia się. Sprawca jest w stanie poważnym. Na razie nie wiadomo, czy został trafiony przez świadka zdarzenia, czy policjantów.