Polamer Inc
Polvision

Chicagowska policja zmobilizowana przed weekendem

Chicagowska policja zapowiada, że w czasie tego weekendu będzie rozwiązywała duże zgromadzenia w mieście, by zapobiegać strzelaninom. To reakcja na tragiczny bilans ubiegłego weekendu, podczas którego doszło do 63 incydentów z bronią palną, w których zginęło 12 osób.

Komendant Eddie Johnson powiedział, że 20 procent ofiar z minionego weekendu brała udział w dużych, spontanicznych imprezach ulicznych. Dlatego 600 dodatkowych funkcjonariuszy skierowanych do patrolowania dzielnic będzie monitorować tego rodzaju zgromadzenia.

"Nie możemy mieć takiego samego weekendu, jaki mieliśmy tydzień temu. Naszym celem nie jest aresztowanie ludzi, którzy chcą się cieszyć cieplejszą pogodą. Kiedy funkcjonariusze spostrzegą takie większe zgromadzenia to przede wszystkim będą wzywać ludzi do tego, by się rozeszli, jeżeli odmówią wtedy zostaną podjęte wobec nich odpowiednie środki" - powiedział szef CPD.

Policja skoncentruje swoje siły na pięciu najbardziej niebezpiecznych dystryktach: Calumet i Gresham na południu oraz Ogden, Harrison i Austin na zachodzie.