Polamer Inc
Polvision

Gubernator nie wyśle Gwardii Narodowej do Chicago

Gubernator Bruce Rauner nie wyśle Gwardii Narodowej do Chicago, by powstrzymać falę przemocy z bronią palną. Apele o wprowadzenie tych jednostek do naszego miasta zostały podniesione po tym, jak w zeszły weekend postrzelono ponad 70 osób, w tym co najmniej 11 śmiertelnie.

Rauner powiedział w środę, że "Gwardia Narodowa nie jest od policingu w dzielnicach". Z ciężkim sercem patrzymy na przemoc w Chicago i musi się skończyć. To jest po prostu przerażające. Pogłoski o skierowaniu Gwardii Narodowej do Chicago nie są prawdziwe" - dodał.

Podobną opinię wyraził wcześniej komendant chicagowskiej policji Eddie Johnson. "Nie potrzebujemy Gwardii Narodowej. Gwardia nie jest szkolona do patrolowania ulic w kraju. Nie mają możliwości aresztowania tutaj. To nie jest najlepszy pomysł" - powiedział Johnson.

Chicagowska policja wysłała 600 dodatkowych funkcjonariuszy do patrolowania dotkniętych przemocą dzielnic, głównie na południu i zachodzie miasta. Gubernator Rauner jednocześnie podkreślił potrzebę rozwoju tych dzielnicy poprzez stworzenie warunków sprzyjających tworzeniu przez biznesy nowych miejsc pracy.