Polamer Inc
Bilety . com

Stan Nowy Jork pozwał fundację prezydenta Trumpa

Prokuratora generalna Nowego Jorku zarzuciła fundacji prezydenta Donalda Trumpa łamanie prawa dotyczącego działalności organizacji charytatywnych. W pozwie złożonym w stanowym Sądzie Najwyższym prokuratura domaga się rozwiązania fundacji. Prezydent Trump uważa, że pozew ma charakter polityczny.

Nowojorska prokuratura twierdzi, że Fundacja Donalda Trumpa od 10 lat łamała prawo stanowe i federalne. Nielegalna działalność miała polegać na wykorzystywaniu fundacji do prowadzenia kampanii wyborczej obecnego prezydenta, dokonywaniu transakcji, których beneficjentem był Donald Trump i jego firmy oraz łamaniu podstawowych reguł obowiązujących organizacje non-profit.

Prokuratura domaga się odszkodowania w wysokości 2 milionów 800 tysięcy dolarów oraz rozwiązania fundacji. Donald Trump odrzucił oskarżenia. We wpisie na Twitterze wyraził przekonanie, że skierowanie sprawy do sądu jest odwetem politycznym jego przeciwników.

Prezydent USA zwrócił uwagę, że prokurator, który przygotowywał pozew oraz jego następczyni, która go złożyła, są związani z Partia Demokratyczną. Donald Trump uznał zarzuty za absurdalne. Podkreślił, że jego fundacja rozdysponowała 19 milionów 200 tysięcy dolarów, czyli o 400 tysięcy dolarów więcej niż zebrała. (IAR)