Polamer Inc
Bilety . com

W Moskwie zainaugurowano 21. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Na moskiewskim stadionie Łużniki w czwartek uroczyście otwarto piłkarskie mistrzostwa świata. Gości przywitał prezydent Rosji Władimir Putin, a przed 80-tysięczną widownią zaprezentował się Robbie Williams z rosyjską śpiewaczką operową Aidą Garifulliną.

W trakcie ceremonii pojawiły się także motywy symbolizujące różne regiony Rosji oraz tradycje narodów mieszkających na terytorium Federacji. Organizatorzy oprócz symboliki mundialu zaprezentowali także znanego z rosyjski bajek ognistego ptaka.

Przemawiając na Łużnikach Władimir Putin zapewnił, że Rosjanie kochają futbol i są gościnni. Na koniec życzył uczestnikom turnieju sukcesów. W tym samy tonie, wspominając o tym, że sport powinien jednoczyć narody przywitał gości mundialu przewodniczący FIFA Gianni Infantino.

Chwilę później rozpoczął się mecz inauguracyjny z udziałem drużyn Rosji i Arabii Saudyjskiej. Polscy piłkarze swój pierwszy mecz w Rosji rozegrają dopiero we wtorek 19 czerwca z Senegalem. Później będą rywalizowali z Kolumbią (24.06 w Kazaniu) i Japonią (28.06 w Wołgogradzie).

Futbolowe reprezentacje powalczą o Puchar Świata po raz 21. w historii. Triumfatora poznamy 15 lipca!