Polamer Inc
Bilety . com

Firma Elona Muska wybuduje superszybką kolej w Chicago (WIDEO)

Miasto Chicago wybrało Elona Muska. Firma wizjonera i miliardera wybuduje superszybką kolej, która znacznie skróci czas przejazdu na trasie między centrum a lotniskiem O'Hare. Dzięki nowej technologi pociąg ma poruszać się z prędkością do 150 mil na godzinę. Rzecznik burmistrza Rahma Emanuela potwierdził wybór firmy The Boring Company. Emanuel i Musk ogłoszą decyzję oficjalnie w czwartek po południu. Projekt zgłoszony przez Muska przewiduje wybudowanie dwóch podziemnych tuneli, w których poruszać się będą elektryczne kapsuły przewożące pasażerów pomiędzy O'Hare a centrum  Chicago w około 12 minut.

Z informacji umieszczonych na stronie internetowej The Boring Company wynika, że pojazdy będą przewozić od ośmiu do 16 osób i poruszać się będą z prędkością od 125 do 150 mil na godzinę.

Podróż w jedną stronę kosztować będzie co najmniej 25 dolarów, a cały projekt miliard dol. Firma Muska, który jest także założycielem SpaceX i Tesli, sama w całości sfinansuje projekt. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy.