Polamer Inc
Bilety . com

19-letni uczeń oskarżony ws. strzelaniny w szkole w Dixon

19-letni uczeń usłyszał zarzuty w sprawie strzelaniny, do której doszło w śrpdę w szkole średniej w Dixon. Matthew Milby pozostaje w areszcie po tym jak sędzia ustalił kaucję na 2 miliony dolarów. 19-latek około godz. 8.00 rano w środę zaczął strzelać w budynku szkoły średniej przy 300 Lincoln Statue Drive w Dixon.

Sprawca oddał kilka strzałów przy zachodniej sali gimnastycznej. Tam doszło do konfrontacji z funkcjonariuszem pełniącym służbę w szkole, po czym sprawca wybiegł ze szkoły. Policjant zaczął go gonić. Podczas ucieczki sprawca wystrzelił kilka razy w stronę funkcjonariusza. Ten odpowiedział ostrzałem i ranił napastnika"- poinformował szef policji w Dixon Steve Howell.

Obrażenia 19-latka nie są poważne. Nikomu innemu nic się nie stało. Początkowo pojawiła się informacja, że Matthew Milby nie był uczniem Dixon High School, ale jego matka potwierdziła, że wciąż tam pobierał naukę. W środę miał się pojawić na próbie przed uroczystościami zakończenia szkoły, zamiast tego przyszedł do szkoły z pistoletem.

Matka nie wie, skąd jej syn wziął broń. Powiedziała także, że jej 19-letni syn od dłuższego czasu był bardzo przygnębiony. Był zastraszany przez innych uczniów w szkole. Został też pobity w październiku. Ostatnio usunięto go ze szkolnej drużyny sportowej za palenie marihuany.

Szeryf powiatu Lee John Simonton zwraca uwagę, że gdyby nie obecność uzbrojonego funkcjonariusza w budynku szkolnym, który powstrzymał 19-latka, cała sytuacja mogła zakończyć się tragicznie. Za bohaterską postawę funkcjonariuszowi Markowi Dallasowi podziękował we wpisach w mediach społecznościowych m.in. gubernator Bruce Rauner.

W szkole średniej w Dixon w powiecie Lee naukę pobiera około 800 uczniów. Szkoła znajduje się około 35 mil na południowy-zachód od Rockford. W 1928 roku Dixon High School ukończył Ronald Reagan, 40. prezydent Stanów Zjednoczonych.