Polamer Inc
Bilety . com

Mancini zaprezentowany jako selekcjoner reprezentacji Włoch

Roberto Mancini został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Włoch. Podpisał kontrakt wczoraj wieczorem, a dziś na konferencji prasowej spotkał się z dziennikarzami.

Komisarz włoskiego związku futbolowego Roberto Fabbricini prezentując nowego selekcjonera podkreślił, że aby objąć stanowisko, które było jego życiowym marzeniem, pogodził się z utratą kilkunastu milionów euro, które zarobiłby nadal trenując nadal Zenit Petersburg.

Roberto Mancini nie krył emocji: „Jestem bardzo wzruszony. Nie zostaje się trenerem reprezentacji codziennie. Jestem dumny. To najpiękniejsze wydarzenie w moim życiu. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi rozwinąć się jako piłkarz i jako trener”. Mancini potwierdził, że będzie rozmawiał o wciągnięciu do sztabu szkoleniowego Andreę Pirlo i Gigi Buffona.

Zapowiedział, że będzie się starał, by do kadry powrócił Mario Balotelli, którego trenował w Interze i Manchesterze City. Pytany jakie sobie stawia cele, powiedział, że chce, by Italia powróciła, tam gdzie jest jej miejsce - do światowej czołówki.

Mancini podpisał dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia, jeśli "Squadra Azzurra" dobrze spisze się na mistrzostwach Europy. Roczna pensja to 2 miliony euro. Zadebiutuje 28 maja w meczu przeciw Arabii Saudyjskiej. 7 września w Bolonii w Lidze Narodów Włosi zagrają z Polską. (IAR)