Polamer Inc
Polvision

Prezydent Trump zablokował sankcje wobec Rosji

Stany Zjednoczone nie wprowadzą na razie dodatkowych sankcji wobec Rosji. Plan ich nałożenia został zablokowany przez prezydenta Donalda Trumpa. O planie wprowadzenia nowych sankcji mówiła w niedzielę ambasador USA przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Nikki Haley poinformowała, że w poniedziałek Departament Skarbu nałoży sankcje na rosyjskie podmioty dostarczające Syrii sprzęt wykorzystywany do programu produkcji broni chemicznej. Zapowiedź Nikki Haley została ostro skrytykowana przez wadze na Kremlu.

Jak informują amerykańskie media jeszcze w niedzielę Donald Trump spotkał się z doradcami do spraw bezpieczeństwa narodowego. Prezydent wyraził niezadowolenie z ogłoszenia zamiaru zastosowania nowych sankcji i oświadczył, że nie chce na razie ich wprowadzać.

W poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders poinformowała, że decyzja w sprawie sankcji wobec Rosji nie zapadła i że zostanie podjęta w „nieodległej przyszłości”. Jak twierdzi dziennik Washington Post Biały Dom poinformował już ambasadę Rosji w Waszyngtonie, że Stany Zjednoczone nie wprowadzą na razie nowych sankcji. (IAR)