Polamer Inc
Polvision

Przyznano nagrody Pulitzera

Nagrody Pulitzera przyznano w 21 kategoriach - takich jak między innymi dziennikarstwo, literatura, dramaturgia i muzyka. W tym roku bezkonkurencyjna była redakcja dziennika "The New York Times".

Dziennikarzy współpracujących z tym tytułem wyróżniono w 3 kategoriach. Przyznając nagrody Pulitzera za jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy uznano ujawnienie skandalu z udziałem hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina. Jest on oskarżany o molestowanie seksualnie kobiet.

Nagrodę za opisanie tej sprawy otrzymali dziennikarze "New York Timesa" i magazynu "The New Yorker". "New York Times" wspólnie z redakcją "The Washington Post" zostali wyróżnieni za informowanie o rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

Nagrody Pulitzera w innych kategoriach przyznano między innymi za publikacje dotyczące uchodźców, budowy muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej, pożarów w Kalifornii, epidemii uzależnień od heroiny w mieście Cincinnati oraz opisanie historii Dylanna Roofa - sprawcy masakry w Charleston.

W dziedzinie literatury laureatem został między innymi amerykański powieściopisarz Andrew Sean Greer. Nagrodzono go za bestseller "Less". Nagrody Pulitzera to najważniejsze wyróżnienia na amerykańskim rynku medialno-wydawniczym. Są przyznawane od 1917 roku.