Polamer Inc
Bilety . com

Prezydent Trump oglądał mur graniczny z Meksykiem

Donald Trump podczas wizyty w San Diego odwiedził punkt graniczny z Meksykiem. Spotkał się ze strażnikami i rozmawiał o budowie muru, który ma odgradzać oba kraje.

Podczas wizyty przy granicy Donald Trump podziękował służbom, które dbają o bezpieczeństwo w takich miejscach. Mówił o braku bezpieczeństwa przy dotychczasowych zabezpieczeniach. "Mur to nasza prawdziwa pierwsza linia obrony. Pozwoli ocalić tysiące ludzkich istnień, oszczędzić podatnikom setki miliardów dolarów przez ograniczenie przemytu narkotyków. To wiele razy więcej niż koszt budowy." - mówił Donald Tramp stojąc tuż obok starego muru granicznego.

Prezydent Stanów Zjednoczonych oglądał prototypy murów, które są testowane na potrzeby budowy. "Zawodowcy potrafią się wspiąć na niektóre z nich. Z niektórymi sobie radzą. Takich murów nie wybudujemy"- mówił Donald Trump.

Prezydent skrytykował władze Kalifornii, między innymi gubernatora Jerry'ego Browna za politykę przyjazną nielegalnym imigrantom. "To miły facet, ale wykonuje złą pracę. Oni mają najwyższe podatki w całych Stanach Zjednoczonych i miejsca, których nie potrafią kontrolować, tak zwane miasta sanktuaria, gdzie żyją przestępcy." - mówił Donald Trump.

Budowa muru na granicy z Meksykiem jest jedną z głównych obietnic wyborczych prezydenta USA. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Odpowiedzialny jest za nią Kongres. Koszt jest szacowany na 18 miliardów dolarów.

Granica amerykańsko-meksykańska ma ponad 3100 kilometrów długości. Obecnie mur lub inne bariery stoją na odcinku jedynie 900 kilometrów.