Bilety . com

Kolejna runda rozmów Koreańczyków w poniedziałek

Korea Północna zaproponowała przeprowadzenie w najbliższy poniedziałek kolejnej rundy rozmów poświęconej udziałowi północnokoreańskiej delegacji w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. W tym tygodniu władze północnokoreańskie zgodziły się na udział swoich sportowców w Igrzyskach, które odbędą się tuż za granicą rozdzielającą Północ od Południa.

Komunistyczna Korea w poniedziałek chce jednak rozmawiać nie o warunkach udziału sportowców, ale towarzyszących im zespołów artystycznych. Pjongjang poinformował również, że zaproponuje termin rozmów roboczych dotyczących warunków przyjazdu do Pjongczangu północnokoreańskiej reprezentacji sportowej.

Północ zaproponowała, aby tym razem rozmowy odbyły się w Panmungak, położonym po północnokoreańskiej stronie wsi granicznej. Seul chce stworzenia wspólnej z Koreą Północną reprezentacji w hokeju na lodzie kobiet. Sportowcy z obu państw mieliby także razem uczestniczyć jako jedna delegacja w ceremoniach otwarcia i zamknięcia Igrzysk. Korea Północna na razie nie odpowiedziała na te propozycje. (IAR)