Polamer Inc

Tillerson o relacjach z NATO i Rosją w Brukseli (WIDEO)

Stany Zjednoczone sprzeciwiają się zmianom w relacjach NATO i Rosji. Tak mówił w Brukseli sekretarz stanu Rex Tillerson, który brał udział w zakończonym właśnie spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Sojuszu. Sprawa Rosji i sytuacji na wschodzie Ukrainy była jednym z tematów rozmów polityków.

Rex Tillerson powiedział na konferencji prasowej, że Zachód może jedynie okazjonalnie spotykać się na rozmowy z Rosją i nie ma mowy o zbliżeniu wzajemnych relacji. “Myślę, że w NATO jest zgoda, iż nie ma dzisiaj mowy o normalizacji dialogu z Rosją. Jeśli dialog się pojawi, to poprzez okresowe spotkania Rady NATO-Rosja. Mówię 'okresowe', bo nie mamy zamiaru wracać do systematycznych spotkań” - powiedział Rex Tillerson w Brukseli.

Po aneksji Krymu przez Rosję NATO zawiesiło niemal całą współpracę z Moskwą. Utrzymano jedynie kontakty na poziomie ambasadorów i spotkania Rady NATO-Rosja. Z kolei Unia Europejska nałożyła na Rosję sankcje. Część krajów zachodniej Europy starała się w ostatnich miesiącach przekonać inne państwa, by złagodzić ton wobec Rosji i wznowić część kontaktów. (IAR)