Polamer Inc

LM: Barcelona awansowała, Atletico odpadło

"Tym razem przypuszczenia się sprawdziły. FC Barcelona awansowała, a Atletico Madryt nie" - napisała po wieczornych meczach ostatniej kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów hiszpańska prasa. Barca pokonała Sporting Lizbona 2:0 (0:0) i zajęła pierwsze miejsce w grupie D. Atletico zremisowało na wyjeździe z Chelsea 1:1 (0:0), a trzecie miejsce w grupie C pozwoli mu jedynie na grę w fazie pucharowej Ligi Europy.

FC Barcelona zna już swoich potencjalnych rywali w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Są nimi: Bazylea, Bayern i Chelsea. "To będą twarde orzechy do zgryzienia" - czytamy w barcelońskim Mundo Deportivo. Aby wskazać, kogo najbardziej obawiają się Katalończycy, pod artykułem zamieszczono zdjęcie Roberta Lewandowskiego, świętującego zdobycie pierwszej bramki z PSG.

Komentatorzy przypominają, że może przybyć dwóch kolejnych rywali Barcy: niebezpieczne Napoli i Liverpool. Atletico - drużyna, która w ciągu czterech ostatnich lat dwukrotnie grała w finale Ligi Mistrzów - nie wyszła z fazy grupowej. "Nie było cudu" - tytułuje Marca i za najlepszych graczy wskazuje Saula i Oblaka. Sportowy As zapewnia, że Atletico wkrótce wróci do rozgrywek Ligi Mistrzów. "Wystarczy, że wygra - tak jak dawniej - Ligę Europy" - twierdzi komentator Asa. (IAR)