Polamer Inc

Brytyjska policja udaremniła próbę zamachu na premier T. May

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty w sprawie przygotowywania zamachu na brytyjską premier - poinformowała telewizja Sky News. Według stacji, planowany samobójczy atak przed siedzibą Theresy May na Downing Street miał mieć podłoże islamistyczne.

Oskarżeni - w wieku dwudziestu i dwudziestu jeden lat - znaleźli się na celownikach londyńskiej policji, wywiadu MI5 oraz policji okręgu West Midlands. Naimur R. z Londynu i Mohammed I. z Brimingham zostali aresztowani w zeszłym tygodniu. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Dziś w Londynie odbędzie się pierwsza rozprawa.

W nocy we wtorek o sprawie poinformowała telewizja Sky News. Według niej, mężczyźni zamierzali przeszmuglować w pobliże siedziby premier materiały wybuchowe. Ich detonacja miała posłużyć do stworzenia chaosu ułatwiającego zabicie Theresy May. Na Wyspach Brytyjskich utrzymuje się przedostatni poziom zagrożenia terrorystycznego, oznaczający, ze atak jest wysoce prawdopodobny.

W poniedziałek służby ujawniły, że w tym roku udało im się udaremnić dziewięć ataków. Pięciu nie udało się zapobiec. W hali koncertowej w Manchesterze, w pobliżu londyńskiego targu Borough Market i przed meczetem w Finsbury Park na północy stolicy zginęło w sumie ponad trzydzieści osób.

Brytyjskie służby twierdzą, że udaremniły próbę zamachu na premier Theresę May - donosi Sky News. Według stacji, w zeszłym tygodniu aresztowano dwie osoby w związku z planem przeprowadzenia ataku samobójczego na Downing Street, gdzie znajduje się siedziba brytyjskiej premier.

Napastnicy mieli być islamistami. Według Sky News, przedstawicieli rządu o aresztowaniach poinformował szef wywiadu MI5, Andrew Parker. (IAR)