Bilety . com

Nie będzie spotkania Tillerson-Waszczykowski w Brukseli

Nie dojdzie do spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski i Stanów Zjednoczonych w Brukseli. Jak ustaliło Polskie Radio, sekretarz stanu Rex Tillerson, który jest w Brukseli odwołał wszystkie dwustronne spotkania, zaplanowane w Unii Europejskiej oraz NATO.

Tillerson ma spotkać się z ministrami spraw zagranicznych Unii Europejskiej a po południu weźmie udział w dwudniowym posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych NATO. Tematem tego drugiego spotkania będzie współpraca NATO i Unii Europejskiej oraz sytuacja w Korei.

Według ustaleń Polskiego Radia, sekretarz stanu weźmie udział w spotkaniach wszystkich ministrów ale odwołał dwustronne spotkania. Jednym z nich miała być właśnie rozmowa z Witoldem Waszczykowskim. Nie wiadomo, dlaczego Tillerson odwołał spotkania. S

pekuluje się, że jedną z przyczyn może być sytuacja polityczna w samych Stanach Zjednoczonych.  Media twierdzą, że w najbliższym czasie Tillerson zostanie odwołany z funkcji przez prezydenta Donalda Trumpa. Powodem ma być narastający konflikt między oboma politykami. (IAR)