Polamer Inc

Sukces polskiego pięściarza na turnieju w Cicero Stadium

W Cicero Stadium w Cicero, na przedmieściach Chicago, odbył się amatorski turniej bokserski zorganizowany przez federację bokserską WBC. W zawodach wzięło udział 89 uczestników. Nie zabrakło też polskich akcentów. W kategorii wagowej 165 funtów zwyciężył polski zawodnik Dawid Bosak.

Jednym z gości specjalnych na zawodach był mistrz federacji WBC w wadze lekkiej Mikey Garcia. Zawodnik ten jest bardzo ceniony przez Federację WBC. Pięściarzowi i podczas uroczystej kolacji w chicagowskiej restauracji Santorini wręczono medal za dawanie dobrego przykładu dla młodym pięściarzom.

Wśród gości specjalnych zawodów nie zabrakło też chicagowskiego promotora bokserskiego Jacka Galary, który na gali szukał nowych talentów. "W przyszłym roku planujemy sprowadzić na ten turniej polskich pięściarzy. Rozmawiałem na ten temat z Federacja WBC oraz klubami w Polsce. Nasza ojczyzna jest kuźnią bokserskich talentów i najwyższy czas by wpłynęli oni na amerykańskie bokserskie wody"- powiedział Galara. (tekst GB/Zdjęcia Global Promotion, Darek Kuczborski)