Bilety . com

Północnokoreańską rakietę widziano z pokładu samolotu?

Linie lotnicze Cathay Pacific z siedzibą w Hongkongu potwierdziły, że załoga rejsu z San Francisco w ubiegłą środę informowała o dostrzeżeniu niezidentyfikowanego obiektu. W tym czasie Korea Północna przeprowadziła udany test rakiety międzykontynentalnej.

Według rzeczniczki przewoźnika nie istniało jednak bezpośrednie zagrożenie dla samolotu i znajdujących się na jego pokładzie pasażerów oraz załogi. O sprawie informuje dziś między innymi hongkoński dziennik „South China Morning Post”.

Załoga samolotu linii Cathay Pacific lecącego z San Francisco do Hongkogu we środę około godziny 2.18 czasu miejscowego informowała japońskich kontrolerów lotu o zaobserwowaniu podejrzanego obiektu na niebie. W tym czasie północnokoreańska rakieta najprawdopodobniej ponownie dokonywała wejścia do atmosfery.

Jak poinformowano, zaobserwowany obiekt znajdował się znacznej odległości od maszyny. Linie Cathay Pacific nie rozważają możliwości zmiany trasy przelotów. Z analiz przewoźnika wynika też, że najbliżej rakiety - jednakże wciąż w odległości kilkuset mil była inna maszyna - samolot cargo lecący na trasie z Hongkongu do Anchorage na Alasce. (IAR)