Bilety . com

Dyrygent James Levine oskarżony o molestowanie seksualne

James Levine, światowej sławy dyrygent nowojorskiej Metropolitan Opera (Met), został oskarżony o molestowanie seksualne nastolatków. Zarzuty wysunęło trzech mężczyzn. Do molestowania miało dojść, kiedy byli nastolatkami.

Agencja AP podaje, że jednym z poszkodowanych jest Ashok Pai, który w ub. roku w październiku zgłosił policji w Lake Forest, na północnych przedmieściach Chicago, że był molestowany seksualnie przez Levine'a, latem 1986 roku, kiedy miał 16 lat. Do kontaktów miało dojść w hotelu Deer Path Inn w Lake Forest.

74-letni James Levine był dyrektorem muzycznym festiwalu w Ravinii od 1973 do 1993 roku. Jest nie tylko dyrygentem, ale także także pianistą, był dyrektorem ds. muzycznych Metropolitan Opera, w latach 1976 - 2016. Od tego czasu jest dyrektorem honorowym.

Dyrektor generalny Metropolitan Opera (Met) zawiesił Jamesa Levine'a w obowiązkach  do czasu wyjaśnienia wysuwanych przeciwko niemu oskarżeń o molestowanie seksualne. Dochodzenie mające na celu wyjaśnienie zasadności wysuwanych przeciwko Levine'owi oskarżeń powierzono byłemu prokuratorowi federalnemu Robertowi J. Cleary'emu.

W wydanym w niedzielę oświadczeniu, prezydent Ravinia Festival, Welz Kauffman, stwierdził, że kierownictwo festiwalu jak i Chicago Symphony Orchestra, wstrzymują się od zabrania głosu w sprawie do czasu zakończenia dochodzenia prowadzonego przez biuro prokuratora powiatu Lake i New York’s Metropolitan Opera. Wiosną ogłoszono podpisanie 5-letniej umowy Levine’a z organizatorami Ravinia Festival.