Bilety . com

ABC News przeprasza za błąd w relacji Rossa ws. Flynna (WIDEO)

Dziennikarz śledczy telewizji ABC News Brian Ross, został zawieszony na cztery tygodnie, za jego relację sprawy Michaela Flynna, byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, który w piątek przyznał się do złożenia fałszywych zeznań FBI. ABC News przeprosiła też za błąd, który pojawił się w tej relacji.

Podczas relacji na żywo w piątek Ross powiedział, powołując się na osobę z bliskiego otoczenia Flynna, że jest on skłonny zeznać, że podczas kampanii prezydenckiej Donald Trump, jako kandydat nakazał mu skontaktować się z Rosjanami. Ross mówił także, że Flynn jest skłonny złożyć zeznania obciążające Trumpa i jego rodzinę.

Telewizja ABC News w opublikowanym w sobotę oświadczeniu podała: “Głęboko żałujemy i przepraszamy za poważny błąd, który popełniliśmy wczoraj (…) Później ustaliliśmy, że informacja była błędna i poprawiliśmy swój błąd”. Zaznaczono, że źródło, na które wcześniej się powoływał Ross, wyraźnie stwierdziło, że Trump, już po wyborach, raczej prosił Flynna i niewielką grupę innych doradców, by pomogli znaleźć sposób na naprawę stosunków z Rosją. Brian Ross, który przygotował relację, został zawieszony na cztery tygodnie, za które nie otrzyma wynagrodzenia.

Prezydent Donald Trump do sprawy odniósł się na Twitterze. Napisał, że ludzie którzy stracili pieniądze po tym jak giełda spadła o 350 punktów po “nieprawdziwej i nieszczerej” relacji Briana Rossa powinni zatrudnić prawników i pozwać ABC News do sądu za straty będące wynikiem tej fałszywej relacji - wiele milionów dolarów.