Polamer Inc

Liga niemiecka: Wygrana Bayernu, gol Lewandowskiego

Piłkarze Bayernu Monachium wygrali na własnym stadionie z Hannoverem 96 3:1 (1:1) w meczu 14. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Bramkę ustalającą wynik zdobył w 87. minucie z rzutu karnego Robert Lewandowski. Było to 14. trafienie kapitana reprezentacji Polski dla mistrzów Niemiec w tym sezonie ligowym.

Wcześniej gole dla gospodarzy strzelili Chilijczyk Arturo Vidal (17') i Francuz Kingsley Coman (67'), a dla gości Holender Charlison Benschop (35'). W 29. minucie napastnik Hannoveru Niclas Fullkrug nie wykorzystał rzutu karnego.

Bayern z 32 punktami prowadzi w tabeli. Bawarczycy o 6 punktów wyprzedzają RB Lipsk. Szansę na zajęcie pozycji wicelidera po tej kolejce mają Schalke i Borussia Moenchengladbach, która w niedzielę zagra na wyjeździe z Wolfsburgiem. (IAR)