Bilety . com

MŚ: Nawałka zadowolony z losowania Mundialu

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski jest zadowolony z przebiegu losowania Mundialu. Adam Nawałka w rozmowie z Polskim Radiem ostrzegał jednak, by nie wyrażać pochopnych opinii o drużynach, które znalazły się z w jednej grupie z biało-czerwonymi.

Reprezentacja Polski zagra w grupie H z: Senegalem, Kolumbią i Japonią. Losowanie piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja-2018 odbyło się w Moskwie. W Wielkim Pałacu Kremlowskim ceremonię na żywo obejrzało ponad 6 tysięcy gości z całego świata.

Polscy działacze sportowi i dziennikarze nie kryli radości, gdy w grupie H, obok naszego kraju znalazły się reprezentacje Senegalu, Kolumbii i Japonii. -„To było dobre losowanie” - wyrażał ostrożny optymizm Adam Nawałka. Szkoleniowiec reprezentacji Polski nie chciał wskazywać faworyta w grupie H.

„Mundial rządzi się swoimi prawami i wszystkie drużyny prezentują wysoki poziom” - tłumaczył. Rosyjscy dziennikarze obserwujący losowanie, jako faworyta grupy H wskazują Polaków. Natomiast komentatorzy z Senegalu i Kolumbii, podobnie jak trener biało-czerwonych starali się zachować wstrzemięźliwość w ocenach. (IAR)