Polamer Inc

Michael Flynn przyznał się do złożenia fałszywych zeznań FBI

Były doradca ds. bezpieczeństwa  narodowego prezydenta Donalda Trumpa,  Michael Flynn,   przyznał się do złożenia fałszywych zeznań FBI w sprawie jego spotkań z rosyjskim ambasadorem Siergiejem Kislakiem. Zostały mu  postawione dwa zarzuty. Flynn obiecał pełną współpracę z wymiarem sprawiedliwości.

Prawnicy reprezentujący Michaela Flynna w śledztwie dotyczącym rzekomej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie  już wcześniej poinformowali, że nie będą dłużej współpracować z zespołem prawników związanych z prezydentem Trumpem. Pojawiły się spekulacje, że Flynn będzie współpracować ze specjalnym prokuratorem prowadzącym sprawę Robertem Muellerem.

Nazwisko generała , który przez 24 dni pełnił funkcję prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, było jednym z pierwszych, które pojawiło się w rosyjskim śledztwie. Michael Flynn został zwolniony ze stanowiska po tym, gdy okazało się, że zataił przed wiceprezydentem Mike'iem Pence'em szczegóły swoich rozmów z ambasadorem Kislakiem.

Na początku marca Flynn zabiegał w rozmowach z komisjami Kongresu prowadzącymi równoległe dochodzenia w sprawie ingerencji Rosjan w wybory o immunitet w zamian za udział w przesłuchaniu na temat możliwych powiązań między Rosją a sztabem wyborczym Trumpa.

Po jego dymisji media ujawniły, że w 2015 roku Flynn otrzymał od powiązanych z Rosją przedsiębiorstw ok. 70 tys. dolarów oraz że w okresie kampanii wyborczej Trumpa był on także płatnym lobbystą rządu Turcji.