Polamer Inc

MŚ: Polska z Kolumbią, Senegalem i Japonią w grupie H

Japonia, Kolumbia i Senegal będą grupowymi rywalami Polaków na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. W wyniku losowania, które odbyło się  w piątek w Moskwie, Polacy trafili do grupy H. Pierwszy mecz polski zespół rozegra w Moskwie 19 czerwca z Senegalem, 24 czerwca w Kazaniu reprezentacja Polski zagra z Kolumbią, a 28 czerwca zmierzy się w Wołgogradzie z Japonią.

Zestawienie grup piłkarskich mistrzostw świata Rosja 2018:
Grupa A - Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj
Grupa B - Portugalia, Hiszpania, Maroko, Iran
Grupa C - Francja, Australia, Peru, Dania
Grupa D - Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria
Grupa E - Brazylia, Szwajcaria, Kostaryka, Serbia
Grupa F - Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa
Grupa G - Belgia, Panama, Tunezja, Anglia
Grupa H - Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia

Ceremonię losowania otworzyli: prezydent Rosji Władimir Putin i przewodniczący FIFA Gianni Infantino. -„Rosja zorganizuje Mundial na najwyższym poziomie” - zapewniał gości zgromadzonych w salach Wielkiego Pałacu Kremlowskiego rosyjski prezydent. Władimir Putin podkreślił, że o tym która drużyna okaże się najlepszą na świecie nie zadecyduje losowanie, które jest tylko wydarzeniem opartym na przypadku.

„Życzę 32 drużynom sukcesów i zapraszam ich oddanych kibiców do Rosji” - zakończył rosyjski przywódca. Z kolei przewodniczący FIFA Gianni Infantino, podziękował Rosji za wzięcie na siebie obowiązku zorganizowania w 2018 roku piłkarskich Mistrzostw Świata. Życząc 32 reprezentacjom sukcesów, Infantino wyraził nadzieję, że przyszłorocznemu Mundialowi będzie towarzyszyła idea walki fair play. (IAR)