Polamer Inc

Matt Lauer opublikował oświadczenie

Kolejne kobiety oskarżają znanego dziennikarz Matta Lauera o molestowanie seksualne. Lauer został w środę zwolniony z NBC News i odsunięty od prowadzenia porannego programu "Today" po tym jak złożono do zarządu telewizji skargę na jego niewłaściwe zachowanie seksualne w miejscu pracy. 

W czwartek Matt Lauer przerwał milczenie i opublikował oświadczenie, a w nim przeprosiny. "Nie ma słów, by wyrazić mój smutek i żal za ból, który spowodowałem u innych słowami i działaniami" - napisał. Całe oświadczenie odczytała rano w czwartek na antenie Savannah Guthrie, która razem Lauerem prowadziła program "Today".

"Niektóre wypowiedzi na mój temat są nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd, ale jest w nich wystarczająco prawdy, aby wywołać u mnie zażenowanie i wstyd" - napisał Lauer w swoim oświadczeniu.

Kilka godzin po ogłoszeniu przez NBC News jego zwolnienia co najmniej 10 kobiet, obecnych i byłych pracownic NBC News, oskarżyło Mata Lauera o napastowanie seksualne. Pierwsze doniesienia opublikował "Variety" i "The New York Times". Kobiety twierdziły, że się przed nimi obnażał.

Jedna oskarżyła go o atak seksualny w jego biurze w 2001 roku. Kobiety twierdzą, że Lauer miał zainstalowaną ukrytą automatyczną blokadę drzwi, z której często korzystał kiedy był z nimi sam na sam. 59-letni Lauer współprowadzącym porannego programu w NBC News został w styczniu 1997 r. Zarabiał 10 mln rocznie. Wcześniej nie złożono na niego żadnej skargi.