Bilety . com

Prezydent promuje reformę podatkową (WIDEO)

Donald Trump wezwał Kongres do szybkiego uchwalenia reformy podatkowej. Podczas wiecu w stanie Missouri  w środę prezydent podkreślił konieczność obniżenia stawek podatkowych dla korporacji i klasy średniej. Przemawiając do swoich zwolenników w miejscowości St. Charles Donald Trump chwalił się dobrymi wynikami amerykańskiej gospodarki - wysokim wzrostem Produktu Krajowego Brutto, niskim bezrobociem i rekordami na Wall Street.

"Dokonaliśmy wielkiego postępu, większego niż przepuszczałem. Nie będę się przechwalał ale żaden prezydent w ciągu 10 miesięcy nie osiągnął tyle ile my” - powiedział. Prezydent  wyraził przekonanie, że Kongres szybko uchwali reformę podatkową i będzie mógł podpisać ustawę jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Jednym z najważniejszych punktów reformy jest obniżka podatków dla korporacji. "Obniżymy ten podatek z zupełnie niekonkurencyjnej stawki 35% do 20%. To będzie korzystne dla wszystkich - właścicieli firm oraz pracowników bo zwiększy się liczba miejsc pracy” - podkreślił Donald Trump. Amerykański prezydent przekonywał, że dzięki obniżce podatków przeciętna rodzina zaoszczędzi 2 tysiące dolarów rocznie. Zwiększone mają też ulgi podatkowe na dzieci. (AP/IAR)