Polamer Inc

Seryjny morderca z Tampy aresztowany

Policja w Tampie na Florydzie aresztowała we wtorek 24-letniego mężczyznę podejrzanego o zastrzelenie czterech osób w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W październiku w ciągu 10 dni, ten sam sprawca, zastrzelił trzy osoby, w różnych miejscach w dzielnicy Seminole Heights w Tampie.

Żadna z nich nie została obrabowana. Policja uważa, że ofiary były przypadkowe. Pierwszą był 22-letni Benjamin Mitchell zastrzelony 9 października. Dwa dni później sprawca zabił 32-letnią Monicę Hoffa, a 19 października zastrzelił 20-letniego Anthony'ego Naiboę. Niecały miesiąc później w tej samej dzielnicy sprawca zastrzelił na ulicy 60-letniego Donalda Feltona.

Policja uważa, że 24-letni Howell Emanuel Donaldson III jest odpowiedzialny za te egzekucje. "Postawimy Howellowi Emanuelowi Donaldsonowi cztery zarzuty morderstwa pierwszego stopnia - powiedział pełniący obowiązki komendanta policji w Tampie Brian Dugan. Do jego aresztowania doprowadziły informacje, które policja otrzymała od pracownika sieci McDonald's.

Donaldson we wtorek po południu miał poprosić menedżera o przetrzymanie naładowanego pistoletu kaliber 9mm. Jedna z pracownic wypatrzyła w restauracji policjanta i zaalarmowała go. Funkcjonariusze skonfiskowali broń i zatrzymali Donaldsona. Na razie nie wiadomo, czy był on pracownikiem McDonald'sa.