Bilety . com

Matt Lauer zwolniony z NBC News za "niewłaściwe zachowanie seksualne" (WIDEO)

Popularny dziennikarz  Matt Lauer został odsunięty od prowadzenia porannego programu w telewizji NBC News po tym jak we wtorek wieczorem złożono  skargę na  jego niewłaściwe zachowanie seksualne w  miejscu pracy.  Informację  o jego zwolnieniu przekazała rano widzom Savannah Guthrie która odczytała oficjalny list prezesa  NBC News Andy'ego Lacka.

"W poniedziałek wieczorem otrzymaliśmy skargę od  jednego z pracowników dotycząca niewłaściwego zachowania seksualnego  w miejscu pracy Matta Lauera, co jest jawnym pogwałceniem standardów naszej firmy. W rezultacie zdecydowaliśmy się zwolnić go. Chociaż była to pierwsza taka skarga złożona na niego w czasie  ponad 20-letniego zatrudnienia w NBC,  mamy także powody uważać, że nie był to odizolowanych przypadek" - głosi m.in oświadczenie szefa NBC News dotyczące zwolnienia popularnego dziennikarza , w którym nie ujawnił szczegółów na temat tego, o co oskarżono Matta Lauera.

Savannah Guthrie, która razem z nim prowadziła porannym program "Today" w telewizji NBC News, przyznała, że dowiedziała się o tym na krótko przed rozpoczęciem programu. "Jak możecie sobie wyobrazić jesteśmy zdewastowani informacją, która powoli do nas dociera i na razie nie wiemy nic więcej oprócz tego z czym się z wami podzieliłam" - mówiła.

W sprawie głos zabrał już rano prezydent Donald Trump, który napisał na Twitterze.


„Wow, Matt Lauer został zwolniony z NBC za "niewłaściwe zachowanie seksualne w miejscu pracy". Ale kiedy najlepsi dyrektorzy NBC i Comcast zostaną zwolnieni za wypuszczanie tak wielu Fake News. Sprawdź przeszłość Andy'ego Lacka!” - głosi tweet prezydenta Trumpa.

Kilka tygodni temu znany dziennikarz i publicysta Charlie Rose został zawieszony przez telewizję CBS po tym jak osiem kobiet oskarżyło go o molestowanie seksualne. Dodatkowo emisję wywiadów znanego publicysty natychmiast wstrzymała także PBS.