Polamer Inc

Poszukiwania polskiego żeglarza zaginionego na Atlantyku

Trwają poszukiwania polskiego żeglarza Stanisława Dąbrownego, który zaginął na Atlantyku w czasie rejsu dookoła świata; jego żona Elżbieta została odnaleziona i znajduje się na pokładzie tankowca zmierzającego do Brazylii - wynika z komunikatu opublikowanego w poniedziałek przez MSZ.

Jak przekazał resort, akcję ratunkową prowadzą służby francuskie z niedalekiej Martyniki. Polskie służby, konsulowie z Paryża i Caracas pozostają w stałym kontakcie ze służbami ratunkowymi i członkami rodziny zaginionego - dodano. Wcześniej, w niedzielę wieczorem resort dyplomacji poinformował o odnalezieniu jachtu polskich żeglarzy z Elżbietą Dąbrowną na pokładzie na południe od Barbadosu.

Kobieta miała przekazać, że jej mąż wypadł z jachtu już we wtorek. Wyrzuciła mężowi koło ratunkowe. Nie miała jednak pewności, czy udało mu się je złapać. 74-letni mężczyzna i 67-letnia kobieta wypłynęli z Madery na Barbados na początku listopada. W maju 2017 r. Stanisław Dąbrowny mówił w Radiu Gdańsk, że wybiera się z żoną w podróż dookoła świata, która miała trwać cztery lata. Małżeństwo zamierzało przepłynąć m.in. przez Atlantyk, Kanał Panamski i Pacyfik.