Bilety . com

Maluch dla Toma Hanksa w drodze do Los Angeles

Z warszawskiego lotniska imienia Fryderyka Chopina w poniedziałek wystartował do Los Angeles Dreamliner PLL LOT z wyjątkowym transportem - Fiatem 126p. W czwartek samochód ma zostać przekazany hollywoodzkiemu aktorowi Tomowi Hanksowi.

Biały "maluch" był przez kilka ostatnich dni wystawiony w Terminalu A Lotniska Chopina. Towarzyszyła mu specjalna przyczepka - skarbonka, do której zbierane są pieniądze w ramach akcji "Nie wypada nie pomagać". Środki uzyskane w ramach zbiórki zostaną przekazane na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Skarbonka pozostanie na warszawskim lotnisku do 15 grudnia.

Pomysł podarowania "malucha" Tomowi Hanksowi narodził się po tym, jak aktor opublikował w internecie serię zdjęć, na których pozował z Fiatem 126p. Potem rozpoczęło się zbieranie pieniędzy i poszukiwanie odpowiedniego modelu. Znaleziono go w okolicach Suwałk u kolekcjonera starych, polskich samochodów.

Generalny remont auta sfinansował kierowca rajdowy Rafał Sonik. Z transportem "malucha" nie było żadnego problemu. W luku bagażowym Dreamlinera może się zmieścić 7 takich samochodów. Fiat 126p, który poleciał do Los Angeles, został wyprodukowany w połowie lat 70. ubiegłego wieku w fabryce w Bielsku-Białej. Jednak większość części, w tym silnik, jest zupełnie nowa. (IAR)