Polamer Inc

Cyber Monday czyli zniżki i promocje w internecie

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają za sobą Czarny Piątek i pierwszy świąteczny weekend handlowy. Według wstępnych analiz ruch w sklepach był nieznacznie mniejszy niż przed rokiem ale wyraźnie wzrosła sprzedaż przez Internet. Amerykanie zostaną zasypani kolejnymi zniżkami i promocjami z okazji tak zwanego cyberponiedziałku.

Cyber Monday jest internetowym odpowiednikiem Czarnego Piątku, kiedy to sklepy oferują towary przecenione o 50-60%, a czasem bardziej. Promocja obejmie setki tysięcy produktów, w tym elektronikę, sprzęt gospodarstwa domowego, zabawki i odzież. Ekonomiści będą obserwować pojedynek firmy Amazon z siecią handlową Walmart, która ostatnio z rozmachem wkroczyła do walki o klientów w Internecie.

Analitycy prognozują, że w cyberponiedziałek Amerykanie wydadzą online 6,6 miliarda dolarów czyli o 16% więcej niż przed rokiem. Podobnej skali wzrost sprzedaży w intrenecie zanotowano w Czarny Piątek i poprzedzające go Święto Dziękczynienia. Jest to skutek nie tylko wojny cenowej pomiędzy handlowcami ale również uproszczenia zakupów przez internet, szybkiej dostawy towarów i łatwości ich zwracania.

W tym roku bardzo dobrze sprzedawały się telewizory wysokiej rozdzielczości, konsole do gier, tablety i telefony komórkowe. Padł też rekord sprzedaży broni. W sam Czarny Piątek dokonano ponad 200 tysięcy sprawdzeń przeszłości klientów w bazie kryminalnej FBI, co oznacza, że mniej więcej taka liczba pistoletów, strzelb i karabinów została kupiona przez Amerykanów. (IAR)