Polamer Inc

Handel online bije rekordy

Czarny Piątek przyniósł rekordową sprzedaż przez internet. Obroty sklepów internetowych były prawie o 18 proc. wyższe niż przed rokiem. Takie wyniki sprzedaży dobrze wróżą amerykańskiej gospodarce. Według firmy analitycznej Adobe Digital Insights w Czarny Piątek Amerykanie wydali 5 miliardów dolarów na zakupy w 100 największych sieciach sprzedaży internetowej.

W Święto Dziękczynienia sprzedaż online wyniosła 1,9 miliarda dolarów. Takie wyniki oznaczają wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym o 17,9 proc. Według ekspertów jest to skutek usprawnienia sposobu sprzedaży przez internat, skrócenia czasu przesyłek i ułatwień zwracania towarów.

W tym roku około 40 proc. zakupów online Amerykanie dokonywali za pomocą smartfonów. Wstępne dane z tradycyjnych sklepów mówią o spadku liczby klientów ale zaledwie o 1-2 proc. Oznacza to, że wyniki całego amerykańskiego handlu w Czarny Piątek będą prawdopodobnie znacznie lepsze niż przed rokiem.

Prognozy te cieszą ekonomistów ponieważ w USA popyt wewnętrzny stanowi 70% produktu krajowego brutto. Choć w tym roku amerykańscy handlowcy przygotowali dla klientów trochę mniej atrakcyjne oferty, nadal tysiące produktów można było nabyć ze zniżkami na poziomie 50% lub więcej. Największą popularnością cieszyły się telewizory, konsole do gier i zabawki. (IAR)