Bilety . com

Uroczystości pogrzebowe agenta Border Patrol w Teksasie

W Teksasie odbywają się w sobotę uroczystości pogrzebowe agenta Border Patrol, służb ochrony granic. 36-letni Rogelio Martinez zmarł tydzień temu w  niedzielę w szpitalu po odniesieniu poważanych obrażeń ciała po ataku na niego i jego partnera w czasie patrolu na południowym-zachodzie Teksasu.

Drugi agent, który został ranny, wyszedł już ze szpitala. Prowadzącym śledztwo powiedział, że nic nie pamięta. Okoliczności zdarzenia ciągle nie są  wyjaśnione. Obaj agenci zostali tydzień temu w nocy znalezieni przy tunelu wykorzystywanym do odwadniania - 12 mil na wschód od miasta Van Horn. "To był brutalny atak" - powiedział Chris Cabrera, rzecznik  National Border Patrol Council.

Obaj agenci doznali urazów głowy i innych ran, takich jak złamane kości. Cabrera opisał incydent jako "zasadzkę" i zasugerował, że handlarze narkotyków często odwiedzali ten obszar. Gubernator Teksasu ustalił nagrodę w wysokości 20 tys. dolarów za informacje prowadzące do aresztowania osób odpowiedzialnych za atak.

36-letni agent Rogelio Martinez pochodził z El Paso i w służbach ochrony granic pracował od 2013 roku. Na jego pogrzeb do Teksasu poleciał w sobotę prokurator generalny i sekretarz departamentu sprawiedliwości Jeff Sessions.