Bilety . com

Gubernator Rauner zachęca do wspierania małych biznesów

Po handlowym "Czarnym Piątku" obchodzona jest "Sobota Małego Biznesu", która ma na celu zachęcenie konsumentów do robienia zakupów w lokalnych, mniejszych sklepach , a nie w sieciach handlowych. Gubernator Bruce Rauner w ramach poparcia akcji odwiedził w sobotę piekarnię EL Nopal Bakery na południowym-zachodzie Chicago.

"Odwiedzajcie małe, lokalne sklepy i biznesy. Kupujcie lokalne produkty, bo mala przedsiębiorczość jest ważna dla tworzenia nowych miejsc pracy i rozwoju gospodarki. Tak jak ta wspaniała piekarnia El Nopal. Gratuluję" - mówił Rauner. Piekarnia przy 3648 W. 26th St. istniała w dzielnicy Little Village przez 60 lat, ale została zamknięta trzy lata temu. W sobotę została ponownie otwarta przez nowego właściciela Ozziego Ocegueda.

"To wspaniale, że El Nopal została ponownie otwarta, z ośmioma pracownikami i wspaniałymi produktami, które miałem okazję skosztować dzisiaj rano. Te wspaniałe ciasteczka nie tylko będą dostępne w Chicago, ale teraz będą sprzedawane w Teksasie, Kalifornii, Idaho i Iowa i w innych miejscach. A to stwarza więcej możliwości dla wielu osób, szczególnie tutaj na południowym-zachodzie Chicago" - podkreślał gubernator.